Reklama

Wydarzenia Miesiąca - Luty 2013
poniedziałek, 11 marca 2013 09:29

10 urodziny Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, propozycja opodatkowania polis inwestycyjnych, Open Life, indywidualizacja w ofertach produktowych, oraz nowi członkowie zarządu Europy – tak przedstawia się lutowa lista laureatów cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE MIESIĄCA – Laur w najważniejszej kategorii rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej” został przyznany jubileuszowi 10-lecia Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych. W ten sposób „Gazeta Ubezpieczeniowa” chciała uhonorować PIPUiF za jej dotychczasową działalność, a w szczególności za uporczywą walkę o popularyzację oszczędzania na emeryturę w ramach III filara.

TEMAT MIESIĄCA Projekt nowelizacji ustawy o CIT i PIT (autorstwa Ministerstwa Finansów), zakładający m.in. opodatkowanie świadczeń z polisolokat i ubezpieczeń strukturyzowanych. W tym przypadku o wyróżnieniu zadecydowały potencjalne konsekwencje, jakie dla polskiego rynku życiowego będą miały nowe regulacje. Skutkiem wprowadzenia nowych przepisów może być (i najprawdopodobniej będzie) powrót działu I do tradycyjnej roli dostawcy ofert oszczędnościowo-ochronnych, a nie rozwiązań inwestycyjnych, jak miało to miejsce (i nadal jeszcze ma) dotychczas.

UBEZPIECZYCIEL MIESIĄCA – Decyzją „GU” lutowy laur w tej kategorii został przyznany Open Life. O uhonorowaniu właśnie tego ubezpieczyciela zdecydowały dwa czynniki: podjęcie zakrojonych na szeroką skalę działań, mających na celu eliminację kontrowersji w procesie sprzedaży produktów inwestycyjnych (obniżenie opłat za przedwczesne rozwiązanie umowy, poszerzenie zakresu informacji przekazywanych klientom, zmiana charakteru polis z grupowych na indywidualne, itp.), oraz świetne wyniki za rok 2012 (dojście do pułapu 3,33 mld zł przypisu po 17 miesiącach od rozpoczęcia działalności robi naprawdę duże wrażenie).

ZJAWISKO MIESIĄCA
– Niniejsze wyróżnienie „GU” przyznała coraz wyraźniej zarysowującej się na naszym rynku tendencji do indywidualizacji ofert ochronnych dla osób fizycznych, widoczną w nowych propozycjach AXA Direct i D.A.S. W ten sposób chcielibyśmy docenić odpowiedź towarzystw na stojące przed nimi wyzwania, stworzone przez procesy rynkowe (gasnące zainteresowanie AC i nierentowność OC), oraz presję lokalno - globalną (spowolnienie gospodarcze, skutkujące ograniczeniem wydatków na polisy osób fizycznych. W jego efekcie zakłady zaczęły indywidualizować propozycje adresowane do przeciętnego Kowalskiego)

LUDZIE MIESIĄCA – „Gazeta” zdecydowała o przyznaniu niniejszego lauru za miesiąc luty dwu nowym członkom zarządu Europy: Maratowi Nevretdinovowi i Andrzejowi Popielskiemu. W ten sposób chcielibyśmy wyrazić swoje uznanie dla awansu obu Panów, którzy do tej pory piastowali nieco mniej prestiżowe funkcje niż członkowie zarządu jednego z potentatów polskiego rynku ubezpieczeń.

Artur Makowiecki
redaktor portalu www.gu.com.pl

 

PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Jak czytamy w informacji...


czytaj dalej

PIU: Piotr Wrzesiński wśród europejskich ekspertów do spraw emerytur

Piotr Wrzesiński, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń PIU, został wybrany do Grupy Ekspertów ds. paneuropejskiego produktu emerytalnego (PEPP) w...


czytaj dalej

Sri Lanka: Nowoczesne ubezpieczenie dla biednego rolnictwa

Aon zawiązał partnerstwo z organizacją walczącą z biedą i głodem Oxfam oraz insurtechowym start-upem Etherisc, w celu uruchomienia platformy...


czytaj dalej

RPA: Ubezpieczyciel otwiera bank

Południowoafrykański ubezpieczyciel Discovery potrzebował 1,5 mln roboczogodzin w ciągu czterech lat, aby zbudować bank. Rzuca on wyzwanie...


czytaj dalej

UNIQA: Kliencki zwrot w zarządzieAdam Łoziak
Daniela Sotirovic
fot.: Weronika Lucjan

Od lipca 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa struktura organizacyjna towarzystw ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

Ubea.pl: W czerwcu najtaniej w YCD, Link4 i Benefii

Czerwcowy barometr cenowy dotyczący obowiązkowych polis OC przyniósł kolejne obniżki stawek. Według kalkulacji porównywarki internetowej Ubea.pl...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook