Reklama

Gras Savoye: Panel poświęcony work-life balance na Forum w Krynicy
wtorek, 28 sierpnia 2012 08:33

Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce (CCIFP) wraz z firmami członkowskimi - Gras Savoye oraz Mazars, zaangażowała się w organizację panelu, którego celem jest analiza równowagi miedzy życiem zawodowym i osobistym wśród managerów polskich firm. Panel odbędzie się w ramach XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Tematykę panelu zainspirowały wyniki badań OECD, według których Polacy są na drugim miejscu, zaraz za Koreańczykami, jeśli chodzi o ilość czasu poświęcanego na pracę. Niemal połowa z nas poświęca prywatny czas na obowiązki zawodowe, co niestety nie przekłada się ani na wzrost produktywności, ani na jakość życia.

- Doskonale wiemy, że Francja przykłada szczególna wagę do kwestii socjalnych, ochrony pracownika i jego praw. To właśnie we francuskich przedsiębiorstwach udało się wprowadzić 35-godzinny tydzień pracy. - mówi Monika Constant, dyrektor generalny CCIFP. Do panelu zastali zaproszeni prezesi firm współorganizatorów - Alexander Konopka z Gras Savoye Polska i Michel Kiviatkowski z Mazars oraz gościnnie prezes Orange - Maciej Witucki i senator Aleksander Pociej.

Wśród gości panelu będzie Wojciech Eichelberger - dyrektor Instytutu Psycho-Immunologii (IPSI) odpowiedzialny za wdrażanie programów mających na celu poprawę work-life balance w polskich i zagranicznych przedsiębiorstwach.

- Programy czy szkolenia pomagające managerom w utrzymaniu work-life balance postrzegane są zwykle początkowo w kategorii kosztów. Dopiero kiedy pracownicy zyskują na wydajności, bo oddalają się od wypalenie zawodowego i realizują się w życiu prywatnym, swoich pasjach, widać, że takie inwestycje procentują. Zarówno pracodawcy, jak i państwu, no i oczywiście samemu pracownikowi powinno zależeć, żeby móc dłużej i lepiej. – mówi Wojciech Eichelberger.

Dyskusję panelową poprowadzi Kinga Rusin.

- Bardzo interesuje mnie ta problematyka, zwłaszcza, że sam muszę się z nią mierzyć każdego dnia - jestem prezesem dwóch spółek w Polsce, a na początku roku tworzyłem nowy oddział Gras Savoye na Ukrainie, którego również zostałem prezesem. Życie w podróży, między lotniskami i spotkaniami biznesowymi musi zostać zrównoważone silnymi więzami rodzinnymi i poświęcaniem czasu na realizacje swoich pasji. Jako szef firmy, nie wystarczy, że potrafię zapanować nad tą równowagą u siebie. Ważnym jest, aby monitorować sytuacje w firmie i proponować odpowiednie rozwiązania innym pracownikom.- mówi Alexander Konopka.

Paneliści będą dyskutować o rozwiązaniach wspierających work-life balance stosowanych w innych krajach, w tym we Francji, o tym jak radzą sobie z równowagą sami i jakie pomysły wdrożyli w swoich instytucjach. Michel Kviatkowski, który zarządza firmą audytorsko-doradczą, podsumowuje - Żyjąc w świecie finansów i ekonomii oraz będąc odpowiedzialnym za wypracowanie dobrych wyników spółki, koncentruję się głównie na danych liczbowych. Inwestowanie w rozwiązania poprawiające work-life balance po prostu się opłaca. Dzięki takiemu podejściu managerowie są bardziej wydajni. Dodatkowo zyskuje na tym atmosfera pracy – mniej stresu, mniej niezdrowej rywalizacji. Zyskuje na tym także wizerunek firmy na zewnątrz, promowany przez bardziej skutecznych i zadowolonych pracowników.

Organizatorzy panelu przewidzieli ponadto dla swoich gości, i nie tylko, niespodziankę - inaugurację aplikacji na smartfony. Celem aplikacji jest obliczenie poziomu równowagi życiowej i znalezienie środków zaradczych, w przypadku, gdyby równowaga między życiem zawodowym i prywatnym tego wymagała. Wkład merytoryczny aplikacji opracował IPSI.
Projektodawcą panelu jest Stowarzyszenie Francja-Polska.
(AM, źródło: Gras Savoye)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Zurich: Na ostatniej prostej procesu naprawy

Zurich Insurance Group spodziewa się przekroczyć wszystkie swoje cele finansowe na okres 2017–2019, wchodząc na ostatni etap trzyletniego okresu...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Środki ostrożności zwiększają ryzyko

W następstwie narastającego od tygodni napięcia w Zatoce Perskiej, gdzie statki są atakowane, a tankowce przejmowane, najświeższe doniesienia...


czytaj dalej

TUW PZUW: Rating podtrzymany, perspektywa podwyższona

1 sierpnia S&P Global Ratings przedłużyła rating siły finansowej i rating kredytowy TUW PZUW na poziomie A-. Jednocześnie agencja podwyższyła...


czytaj dalej

AXA: Nowa reklama telewizyjna

AXA emituje nową reklamę telewizyjną i mierzy się z wynikami badań, które pokazały, że konsumenci – często posługując się wyobrażeniem albo...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook