Reklama

Wspomaga rozwój Poczty
wtorek, 29 listopada 2005 15:06
Rozwój rynku teleinformatycznego (IT) oraz rosnące wymagania klientów powodują, że firma Postdata SA ciągle poszerza swoją ofertę. Zajmuje się między innymi: dostarczaniem oprogramowania i sprzętu komputerowego, budowaniem komputerowych sieci lokalnych (LAN) i rozległych (WAN), szkoleniami, instalacją systemów alarmowych. Oprócz obsługi Poczty Polskiej firma zajmuje się też sprzedażą na rzecz innych podmiotów gospodarczych. Jednakże spółka ma charakter niszowy i jest ściśle związana z rynkiem pocztowym poprzez specjalistyczne kwalifikacje załogi oraz wysoką wiedzę technologiczną w zakresie eksploatacji pocztowej.

Początki firmy sięgają 1992 roku, kiedy to w Warszawie powstała spółka Postdruk SA. Trzy lata później zmieniono nazwę firmy na Postdata SA, a siedziba przeniesiona została do Bydgoszczy. Wtedy też nastąpiła zmiana zakresu działania, rozpoczęto pilotażowe wdrożenia Systemu POCZTA Gdańsk. Obecnie jest to najbardziej rozpowszechniony program obsługujący pracę urzędów pocztowych w Polsce. Postdata jest także autorem drugiego systemu – POCZTA 2000, wspomagającego pracę Poczty. Na bazie tych systemów zinformatyzowano prawie 6 tysięcy placówek, co stanowi ponad 2/3 wszystkich placówek pocztowych. Firma świadczy także usługi związane z budową lokalnych sieci WAN i LAN. Uruchomiona pod koniec 2002 roku sieć WAN Poczty Polskiej działa w ponad 2500 jednostkach organizacyjnych Poczty.

Oprócz tego Postdata oferuje oprogramowanie obsługujące różne obszary eksploatacji Poczty Polskiej, kompleksowe szkolenia dla pracowników Poczty, usługę stałej obsługi informatycznej (outsourcing) urzędów pocztowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, Postdata dwa lata temu utworzyła Centrum Szkoleniowe. Zainteresowani mają do dyspozycji pięć profesjonalnie wyposażonych sal szkoleniowych w Białymstoku, Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku i Warszawie. Prowadzone są tam szkolenia z zakresu tematyki pocztowej, rozwoju umiejętności menedżerskich, organizacji i zarządzania, sprzedaży, marketingu, promocji i reklamy oraz audytu i kontroli, a także dotyczące systemów firmy oraz produktów światowych dostawców oprogramowania aplikacyjnego i systemowego.

Postdata świadczy także usługi informatyczne dla przedsiębiorstw i instytucji administracyjnych. Proponuje się im najnowsze rozwiązania informatyczne, doradztwo, dostęp do wykwalifikowanych pracowników, niskie koszty. Atrakcyjność oferty poszerzają umowy partnerskie z różnymi firmami, dzięki czemu oferowane ceny są konkurencyjne. Wysoka jakość zarządzania świadczonymi usługami została potwierdzona uzyskanym w 2002 r. certyfikatem ISO 9001: 2000 nadanym przez KEMA i IQNet obejmującym proces serwisowania. W zeszłym roku zakres certyfikatu został rozszerzony o proces projektowania i realizacji szkoleń.

Udziałowcami firmy są Poczta Polska i Prokom Software SA. Większość udziałów ma Poczta, należy do niej 51% akcji spółki, 49% posiada drugi akcjonariusz.

Firma powstała głównie po to, aby wspierać rozwój informatyzacji Poczty Polskiej. Ma swoje oddziały w dziewięciu miastach: w Bydgoszczy, Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Pile, Szczecinie i w Warszawie oraz 7 filii: w Koszalinie, Słupsku, Stargardzie Szczecińskim, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach i Nowym Sączu. W związku z koniecznością przeobrażenia i modernizacji Poczty Polskiej, Postdata stale poszerza i aktualizuje ofertę kierowaną właśnie do niej. Spółka zamierza być aktywnym partnerem Poczty jako doradca i konsultant w zakresie wykorzystania rozwiązań informatycznych, a następnie wdrażania i obsługi infrastruktury informatycznej. Świadczą o tym m.in. prace nad Systemem e-Poczta.

Spółka jest podmiotem dochodowym i realizuje powierzone zadania na wysokim poziomie technicznym. Dąży także do podniesienia sprzedaży oprogramowania oraz usług związanych z jego wdrażaniem, opieką autorską i rozwojem.

Celem firmy jest zaspokojenie największych potrzeb klientów poprzez zastosowanie najnowszej wiedzy i technologii, zatrudnienie doświadczonych specjalistów, wykorzystywanie nowatorskich osiągnięć informatyki. Swoje przychody zamierza zwiększyć w dziedzinie usług outsourcingu informatycznego dla firm i administracji.

Przedsiębiorstwem od wielu lat skutecznie kierują: prezes Lech Grzywacz oraz wiceprezesi Andrzej Walukiewicz i Lesław Zarzycki.Postdata proponuje m.in.:
  • Usługi integratora systemów
  • Produkcję oprogramowania
  • Wdrażanie i serwis oprogramowania
  • Outsourcing obsługi informatycznej
  • Kompleksową obsługę szkoleń
  • Budowę sieci teleinformatycznych
  • Instalację i serwis systemów alarmowych
    oraz telewizji przemysłowej
  • Dostawy i serwis sprzętu komputerowego
 

Personalia: Xenia Kruszewska w Saltus Ubezpieczenia

Od stycznia Saltus Ubezpieczenia ma nowego dyrektora Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Została nim Xenia Kruszewska, uznana ekspertka w dziedzinie...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Nominacja Angeliki Hruban zatwierdzona przez KNF

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Angeliki Hruban na stanowisko członka zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

WTW: Lider doradztwa i technologii w regionie EMEA

Willis Towers Watson ogłosił, że Colin Forrest obejmie funkcję regionalnego lidera na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w dziale doradztwa...


czytaj dalej

Bank Światowy: Strach przed robotami bezpodstawny

Wzrost automatyzacji póki co ma pomijalny wpływ na miejsca pracy w skali globalnej, mimo powszechnych ponurych przewidywań, że ludzi zastąpią...


czytaj dalej

Andrea Simoncelli „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2018”

Andrea Simoncelli, prezes zarządu spółek ubezpieczeniowych Generali w Polsce, został „Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2018”. To już siedemnasta osoba...


czytaj dalej

Allianz: Cyberzagrożenia i przerwy w działalności to wiodące ryzyka dla firm

Z ósmej edycji badania Barometr Ryzyk Allianz 2019* wynika, że scenariusze działania firm w związku z przerwami w działalności stają się coraz...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook