Reklama

Wiedza dodaje skrzydeł
wtorek, 25 października 2005 21:18
Mimo że nagrody Europejskiej Akademii Ubezpieczeń przyznawane są dopiero od 4 lat, to instytucja ta na trwałe jest już związana z branżą ubezpieczeniową. To „Gazeta Ubezpieczeniowa” stworzyła nową tradycję, która zdążyła się mocno zakorzenić na rynku – zwrócił uwagę podczas tegorocznej uroczystości wręczania laureatom EAU dyplomów prof. Jan Monkiewicz. Przypomniał, że tak naprawdę nie jest ważne odpowiadanie na pytania zawarte w testach dr. Andrzeja Fesnaka (autor zestawów pytań), ale odpowiadanie na wyzwania w życiu. Dla pośredników finansowych takim wyzwaniem stało się wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Są już skutki akcesji, takie jak procesy konsolidacyjne na rynku, zwiększenie konkurencji, coraz więcej notyfikacji o podjęciu przez firmy z krajów UE działalności w Polsce. Polski rynek ubezpieczeniowy jest jeszcze daleki od stanu normalności, co wynika z jego młodego wieku. Ponad 80% rynku zajmuje 5 operatorów.

– Taki stan nie będzie trwał wiecznie. Pozostali operatorzy będą musieli coś zrobić, czyli komuś zabrać procenty rynku lub się z niego wycofać. Tak więc pośredników ubezpieczeniowych czekają ciekawe czasy. Im wyższe będą ich kwalifikacje, tym łatwiej zrealizują pozytywne scenariusze. Profesjonalizacji zawodu służy Europejska Akademia Ubezpieczeń – kontynuował prof. Jan Monkiewicz.

Laureaci Europejskiej Akademii Ubezpieczeń 2005

Wojciech Spałek
KONZEPTION SA Mikołów

Jestem mikołowianinem. W branży ubezpieczeniowej pracuję od 1992 r. i od samego początku jestem związany z firmą KONZEPTION. Obsługuję biuro w centrum miasta i proponuję ubezpieczenia majątkowe, komunikacyjne, pakietowe, osobowe, życiowe, finansowe i inne wielu towarzystw ubezpieczeniowych. W swojej pracy stawiam na jakość oferowanych usług, a więc profesjonalizm, kreatywność, otwartość na klienta. Praca daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Zawód pośrednika wymaga ciągłego doskonalenia zawodowego, dlatego też staram się uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach specjalistycznych z zakresu ubezpieczeń oraz technik sprzedaży. Moje działania branżowe zostały uwieńczone licznymi wyróżnieniami wielu towarzystw. Od najmłodszych lat uprawiałem sport. Jestem pasjonatem tenisa ziemnego, tenisa stołowego i piłki nożnej. Jestem organizatorem i czynnym zawodnikiem spotkań piłkarskich drużyny KONZEPTION, która w wielu turniejach zdobyła wysokie lokaty, czego dowodem są trofea zgromadzone w siedzibie firmy. Sport jest dla mnie sposobem na odprężenie się i relaks, co pozwala nabrać nowych sił i motywacji do pracy.
kontakt: wojciech.spalek@konzeption.pl
biuro: ul. 1 Maja 17, 43-190 Mikołów
tel. (32) 738 02 22, 738 11 60, tel. kom. 0 601 430 60

Tadeusz Stasiński
KONZEPTION SA Pawłowice Śląskie

Z ubezpieczeniami byłem związany od narodzin firmy, najpierw Konzeption II, a potem KONZEPTION SA. Umowę podpisałem 6 listopada 1990 roku – zatem razem z firmą będę obchodził rocznicę piętnastolecia. Specjalizuję się w ubezpieczeniach majątkowych, ale nie stronię też od życiówki. Moim największym sukcesem na przestrzeni tych lat było ubezpieczenie majątku Huty ŁAZISKA. Moja żona – Bożena też pracuje w ubezpieczeniach, starsza córka Anna studiuje, ale też zagłębia się w tajniki ubezpieczeń, młodsza Agnieszka – taką mam nadzieję – kiedyś też przejmie pałeczkę rodzinnego biznesu. Jestem zapalonym wędkarzem. Wszystkie wolne chwile poświęcam na to hobby. Mam profesjonalny sprzęt. Wędkarstwo jest dla mnie znakomitym ukojeniem po trudach pracy. Mam własne biuro w Pawłowicach Śl. przy ul. Górniczej 26A. Zapraszam do współpracy.
kontakt: tadeusz.stasinski@konzeption.pl
tel. 032/472 27 40, tel. kom. 0601 950 664

Krzysztof Szcześ
KONZEPTION SA Warszawa

Mieszkam w Warszawie, z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem. Zainteresowanie pracą agenta ubezpieczeniowego zaszczepił we mnie brat Leszek, który od wielu lat pracował na rzecz Konzeption II, a następnie KONZEPTION SA. Ubezpieczam na rzecz różnych towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracuje KONZEPTION SA. Praca daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia, ponieważ moi klienci traktują mnie jako rzetelnego doradcę, nie tylko w sprawach ubezpieczeniowych. To z kolei mobilizuje mnie do ciągłego poszerzania wiedzy, zwłaszcza w zakresie ubezpieczeń i finansów. Ważną rolę odgrywa literatura fachowa oraz prasa branżowa, gdzie poczesne miejsce zajmuje „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Lubię przebywać na działce, gdzie wspólnie z rodziną uprawiamy głównie kwiaty. Zawsze interesowałem się sportem, jednakże najwięcej przyjemności sprawia mi własne uprawianie sportu. Gra w tenisa, pływanie, jazda na nartach dają mi odprężenie i energię. Szczególne miejsce w moim życiu ma rodzina. Z żoną Urszulą mamy trzech synów: Michała, Tomka i Piotra.
kontakt: krzysztof.szczes@konzeption.pl

Stanisław Szczygieł
Dyrektor Regionalny
KONZEPTION SA Sokołów Małopolski

W latach 80. wykupiłem pierwsze dwie polisy posagowe dla dwóch moich córek, w celu budowania im kapitału na start w dorosłe życie. To był mój pierwszy kontakt z ubezpieczeniami na życie. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy, że będę kiedyś pracował w takiej branży. W 1995 roku 7 stycznia wyjechałem na pierwsze szkolenie i tak rozpoczęła się moja przygoda z ubezpieczeniami. Intensywnie od tego czasu uczyłem się i awansowałem. W 1996 roku zdałem egzamin PUNU. Swoją wiedzę i doświadczenie zbierałem na wielu szkoleniach, kursach, konferencjach i spotkaniach z klientami. Przekazałem ją wielu współpracownikom, z którymi współpracowałem na terenie kilku województw, tj. podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, świętokrzyskiego. Przez ten okres od 1995 do 2005 roku uczestniczyłem czynnie w zmieniającym się rynku. Należę od samego początku do Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych. Współpracowałem z wieloma ciekawymi ludźmi. Zwiedziłem wiele krajów na różnych kontynentach. Jest to ciekawa branża dająca wiele możliwości, ale również trzeba mieć dużo cierpliwości, pokory i systematyczności w działaniu, czego czasami brakuje ludziom, którzy z nią się stykają po raz pierwszy. Współpracuję w chwili obecnej z firmą KONZEPTION SA, która ma wielu partnerów i bogatą paletę produktów, przez co można świadczyć niezależne doradztwo finansowo-ubezpieczeniowe. Uczę swoich współpracowników, by na dobrym poziomie obsługiwali klientów, niosąc im i ich rodzinom bezpieczeństwo i spokój.
kontakt: stanislaw.szczygiel@konzeption.pl
biuro: Rynek, 36-050 Sokołów Młp.
tel. (17) 772 99 49 tel. kom. 0 600 016 416

Paweł Świtalski
KONZEPTION SA Skwierzyna

Mam 26 lat. Urodziłem się i mieszkam w Skwierzynie (woj. Lubuskie). Moja przygoda z ubezpieczeniami rozpoczęła się w 1998 roku, tuż przed okresem „boomu emerytalnego” (OFE). W 1999 roku podjąłem współpracę z Konzeption II obecnym Konzeption SA. Moja pasja do ubezpieczeń zaowocowała napisaniem pracy licencjackiej, jak i obecnie będącej na ukończeniu pracy magisterskiej z ubezpieczeń. Poza tym, że ubezpieczenia są całym moim życiem, interesuję się również psychologią, a w szczególności hipnozą. Wolny czas, którego niestety w tym zawodzie jest niewiele, lubię spędzać w sposób aktywny, zazwyczaj podróżując rowerem. Praca w ubezpieczeniach daje mi wiele satysfakcji i przyjemności. Na początku mojej kariery w tej branży, mój szef pan Krzysztof Dołganow powiedział mi, że w tym zawodzie jest się przez chwilę albo na zawsze. Moja „chwila” już minęła. Teraz pozostaje mi „na zawsze” profesjonalnie obsługiwać moich klientów.

Zbigniew Świderek
KONZEPTION SA Łódź

Jestem 53-letnim łodzianinem, z wykształcenia technikiem sztuk plastycznych. W tym zawodzie pracowałem 18 lat, projektując i realizując tysiące pomysłów w zakresie grafiki użytkowej i reklamy. Od 1994 r. zainteresowała mnie branża ubezpieczeniowa. Praca agenta ubezpieczeniowego, a od września 1996 roku doradcy związanego z KONZEPTION SA, daje mi dużo satysfakcji i zadowolenia. Systematycznie poszerzam swoją wiedzę, czytając prasę, literaturę fachową oraz uczestniczę w różnego rodzaju szkoleniach produktowych i specjalistycznych, aby dla moich kilkuset klientów być dobrym doradcą na wiele lat, gwarantując „bezpieczne dziś i dostatnie jutro” poprzez plany finansowo-ubezpieczeniowe dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Specjalizuję się w ubezpieczeniach życiowych i inwestycyjnych, ponieważ to najlepsza droga do budowania zamożności i realizacji marzeń moich klientów. Poza pracą interesuje się numizmatyką i medalierstwem. Od 28 lat jestem członkiem łódzkiego oddziału PTN. Wspólnie z żoną, artystką-florystką lubimy pielęgnować ozdobne rośliny na wiejskiej działce i z pasją zbieramy grzyby.
kontakt: zbigniew.swiderek@konzeption.pl

Przemysław Jasiński
KONZEPTION SA Poznań

Mieszkam od urodzenia w Poznaniu. Ukończyłem Politechnikę Poznańską. Z wykształcenia jestem inżynierem chemikiem. Mimo technicznych korzeni, przez ponad 19 lat byłem związany z tym, co lubię – z turystyką. Najpierw jako pilot wycieczek, pracownik biura podróży, następnie przez blisko 8 lat, do 1997 roku – współwłaściciel agencji turystycznej. Dzięki tej pasji udało mi się zobaczyć na własne oczy dużą część Europy, kawałek Azji, a co najważniejsze – prawie całą Polskę. Do branży ubezpieczeniowej trafiłem w 1995 roku poprzez Commercial Union i za pośrednictwem tej firmy uzyskałem w 1996 roku licencję PUNU. Umowę z KONZEPTION SA podpisałem wiosną 1997 roku. W tej firmie pracuję do dziś. Specjalizuję się w ubezpieczeniach majątkowych, współpracuję z Ergo Hestią, Compensą i PTU. Nieobce są mi także ubezpieczenia życiowe w Gerlingu, Skandii i Ergo Hestii. Obecnie coraz ważniejsze stają się usługi doradztwa finansowego. Chciałbym i w tej dziedzinie, poprzez podnoszenie wiedzy, stać się specjalistą, zbliżać się do pełnego profesjonalizmu. Lubię sytuacje nietypowe, rozwiązywanie problemów klientów, którzy co tu dużo mówić – mają coraz większe wymagania. Moją dewizą jest: „Ubezpieczyć da się wszystko, no, prawie wszystko…”. Mam żonę Reginę i syna Macieja. Zapraszam do współpracy osoby z Wielkopolski.
kontakt: przemysław.jasinski@konzeption.pl
tel. kom. 0 501 493 288

Anna Maszorek-Szymala
KONZEPTION SA Łódź

Urodziłam się 18 lipca 1970 roku, mieszkam i pracuję w Łodzi. Jestem mężatką, mąż Sławomir pracuje również w branży ubezpieczeniowej, w łódzkim biurze Gerling Polska Życie SA – zajmuje się ubezpieczeniami grupowymi. Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Wydziału Matematyki (w 1997 roku magister matematyki) Uniwersytetu Łódzkiego. Od 1993 roku zatrudniona jako pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Łódzkiego, od 05 maja 1998 roku doktor nauk o kulturze fizycznej. Od roku 1998 pracuję na stanowisku adiunkta UŁ, prowadzę badania naukowe w ramach KBN, czynnie uczestniczę w konferencjach – autor doniesień i licznych artykułów w literaturze specjalistycznej. Z pracą naukową na uczelni łączę pracę w zakresie finansów i ubezpieczeń. Od 1996 roku pracuję w firmie pośrednictwa ubezpieczeniowego KONZEPTION SA, specjalizuję się w ubezpieczeniach majątkowych i komunikacji. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, w 2001 roku uzyskałam dyplom ukończenia studiów z wynikiem bardzo dobrym. Uczestniczyłam w wielu szkoleniach z branży finansowo-ubezpieczeniowej (m. in. Rekrutacja i selekcja, Przywództwo i motywacja w kierowaniu zespołami pracowników, Profesjonalizm w handlu, LIMRA 10.2000).
kontakt: anna.maszorek@konzeption.pl

Joanna Zawiślak-Gałęzewska
CU Polska SA

Posiadam wykształcenie wyższe techniczne. Z zawodu jestem architektem – absolwentką Politechniki Poznańskiej. Po raz pierwszy z ubezpieczeniami zetknęłam się pod koniec 1993 roku, kiedy złożyłam wniosek o polisę z funduszem inwestycyjnym w jednej z firm europejskich, trzeciej co do wielkości w Europie, mającej siedzibę w kraju o bardzo stabilnej gospodarce. W maju następnego roku podjęłam współpracę w pośredniczeniu sprzedaży polis, a miesiąc później zostałam kierownikiem sprzedaży. W tym czasie w Polsce PZU był jedyną znaną firmą ubezpieczeniową. Początkujące na naszym rynku to: Commercial Union i Amplico Life. Współpraca z doświadczoną firmą zachodnią dała mi solidne przygotowanie do rozwijającego się rynku ubezpieczeniowego w Polsce. Profesjonalne przygotowanie w dziedzinie sprzedaży ubezpieczeń na życie, poznanie zachodniego rynku ubezpieczeniowego i połknięcie tzw. bakcyla doradcy finansowego spowodowało, że w lipcu 1999 roku z Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń uzyskałam Licencję Agenta Ubezpieczeniowego nr 182300, co pozwoliło mi prowadzić działalność pośrednictwa ubezpieczeniowego na polskim rynku. Początkowo byłam agentem TU Allianz Polska SA, Ałlianz Życie Polska SA, a od 2000 roku agentem Commercial Union (struktury kontraktowe). Wykonywanie wolnego zawodu architekta, zawodu zaufania publicznego, pozwalała mi dodatkowo zajmować się ubezpieczeniami i traktować je jako hobby. Poprzez doradztwo mogę wspomagać klientów, ich rodziny i firmy do zapewnienia osiągnięcia bezpieczeństwa finansowego w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych, czego w takim czasie nie daje żadne inne narzędzie finansowe. Najbardziej cenię sobie samodzielność, niezależność w działaniu, podnoszenie wiedzy, systematyczność, umiejętność słuchania, dobrą atmosferę w pracy, twardą ale fair rywalizację w osiąganiu coraz lepszych wyników. Lubię rozwiązywać trudne zadania i lubię pracować z ludźmi. Studia podyplomowe na Politechnice Szczecińskiej i Akademii Rolniczej w Olsztynie latach 1997 – 1998 z „wyceny nieruchomości poddawanych rozwojowi” były przygotowaniem się do kolejnego zawodu – „rzeczoznawcy majątkowego”. Aktualnie współpracuję także z zachodnią firmą teleinformatyczną, telefonii komórkowej oraz energetyki, która realizuje w Polsce najtańsze połączenia telefoniczne z telefonów stacjonarnych w rozmowach: lokalnych, zamiejscowych i międzynarodowych, na polskie telefony komórkowe, połączenia intemetowe, telefonii komórkowej, rynku energetycznego: prądu i gazu. Pierwszy udział w Europejskiej Akademii Ubezpieczeń był dla mnie wyzwaniem, zaowocował zdobyciem Złotej Odznaki i już dziś zapowiadam swój udział w następnych edycjach, a dla czytelników „Gazety Ubezpieczeniowej „podaję swój adres:
Janina Zawiślak-Gałęzewska Pracownia Projektowa
kontakt: ul. Matejki 62B/11,
66-400 Gorzów Wikp.
tel. 0604063498,
e-mail: jzawislak-galezewska@wp.pl

Jacek Tyrka
Menedżer
KONZEPTION SA Bochnia

Do ubezpieczeń trafiłem dzięki grze w szachy. Prowadziłem z kolegą pojedynki szachowe pomiędzy dwiema szkołami i ta znajomość zaowocowała propozycją dodatkowej pracy w branży ubezpieczeniowej. Od kwietnia 1991 r. rozpocząłem działalność ubezpieczeniową, łącząc dwa zawody: nauczyciela i agenta. W miarę upływu czasu moje zainteresowania zawodowe przeszły w kierunku branży ubezpieczeniowej, by w 1997 r. dojrzeć do rezygnacji z pracy w oświacie, otrzymując status wcześniejszego emeryta. Mając wówczas więcej czasu na działalność tylko finansowo-ubezpieczeniową, zdobywałem własną strukturę pod-agentów, doskonaliłem swój warsztat pracy poprzez zdobywanie wiadomości merytorycznych i umiejętności praktycznych. Nie zapomniałem nigdy o grze w szachy jako podstawowym hobby, co zaowocowało między innymi zdobyciem w 2002 r. III miejsca w Polsce wśród pracowników oświaty, a w 2004 r. byłem nawet mistrzem województwa małopolskiego. Mam rodzinę: żonę Bożenę, córki Agatę i Patrycję oraz syna Marcina. Moja praca i sukcesy zawodowe są wynikiem wspólnej aprobaty całej rodziny, co ułatwia nam wspólne planowanie i dążenie do realizacji planów i marzeń.
kontakt: jacek.tyrka@konzeption.pl
biuro: ul. Poniatowskiego 34 E, 32-700 Bochnia
tel. (14) 611 21 35, 611 21 45, tel. kom. 0 602 170 587

Jacek Böhm
Menedżer
KONZEPTION SA Mikołów

Moja działalność w dziedzinie ubezpieczeń zaczęła się w 1991 roku, w tym czasie związałem swoją pracę zawodową z firmą doradztwa finansowo-ubezpieczeniowego KONZEPTION. Fakt, że przeszedłem przez wszystkie szczeble kariery – od początkującego agenta do menedżera – sprawił, że mogłem zdobyć duże doświadczenie, zarówno w kontaktach z klientami, jak i z podległą mi grupą agentów. Mogę się pochwalić zbudowaniem prężnie działającej struktury. Naszą wizytówką jest profesjonalizm, dyspozycyjność i kreatywność. W całokształcie mojego działania zawsze na pierwszym miejscu liczy się człowiek, zaś sensem pracy jest kompleksowa obsługa ubezpieczeniowa i w rezultacie zadowolenie klienta. Oprócz wiedzy praktycznej, dużą wagę przywiązuję do ustawicznego kształcenia. Dlatego też uważam, że czas spędzony na konkretnych i rzeczowych szkoleniach nie jest stracony. Suma wiedzy praktycznej i teoretycznej sprawiła, że stale kontaktuję się z nowymi ludźmi, którzy stają się moimi klientami. Na bieżąco prowadzę analizę propozycji ubezpieczeniowych oraz tworzonych nowoczesnych programów zabezpieczeń finansowych. Uważam, że w dzisiejszych czasach niezbędna jest umiejętność elastycznego reagowania na zmiany i potrzeby rynku ubezpieczeniowego. Swój czas pracy dzielę na: obsługę klientów, konsultacje z doradcami oraz sprawy administracyjne związane z prowadzeniem biura. W wolnym czasie lubię obejrzeć dobry mecz piłki nożnej, latem preferuję tenis, zimą czynnie uprawiam narciarstwo.
kontakt: jacek.bohm@konzeption.pl
biuro: ul. Krakowska 33, 43-190 Mikołów
tel. (32) 226 07 69

Henryk Brzozowski
KONZEPTION SA Gorzów Wlkp.

Z wykształcenia jestem inżynierem mechanikiem. Ukończyłem Politechnikę Poznańską. Pracowałem w budownictwie i gospodarce komunalnej. Od 1989 r. prowadzę rodzinną firmę konsultingową. Działalność w dziedzinie ubezpieczeń podjąłem w 1994 r. w ubezpieczeniach na życie Fortuna Holding. Od 1996 r. związałem się z firmą doradztwa finansowo-ubezpieczeniowego KONZEPTION. Dzięki pomocy KONZEPTION SA zdobyłem spory portfel indywidualnych i grupowych polis COMMERCIAL UNION i aktualnie go serwisuję. Specjalizuję się w kompleksowych ubezpieczeniach majątkowych, głównie ERGO HESTII, oraz w usługach doradztwa finansowego. Oprócz doświadczenia i wiedzy praktycznej, dużą wagę przywiązuję do ustawicznego aktualizowania wiedzy w ubezpieczeniach. Moje hobby to podróże turystyczne i brydż sportowy.
kontakt: henryk.brzozowski@konzeption.pl

Wiesław Cegiołka
FMG International

Ukończyłem Politechnikę Poznańską oraz studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej. Od 1990 roku prowadzę własną firmę, zatrudniam pracowników. Współpracę z firmą FMG rozpocząłem na początku 2003 roku. Dużym zaskoczeniem dla mnie było to, że praca dla innych ludzi, doradzanie im, daje tyle przyjemności. Bardzo pomaga także znajomość zagadnień biznesowych. Lubię pracę analityczną, opartą na stabilnych podstawach. Współpraca firmy FMG z takimi gigantami jak AIG pozwala mi z przekonaniem pomagać ludziom w planowaniu ich finansowej przyszłości. Niektórzy mnie pytają, czy to praca, czy zamiłowanie? Chyba zamiłowanie, bo czy można aż tak lubić swoją pracę?
kontakt: tel. kom. 0 601 786 456

Ewa Drobczyńska
FMG Inrernational

Po ukończeniu szkoły przez kilkanaście lat pracowałam w różnych firmach, nie zawsze w swoim zawodzie. Po założeniu własnej rodziny i po przyjściu na świat dziecka zmuszona byłam pozostać w domu. Gdy sytuacja zmusiła mnie do podjęcia pracy, postanowiłam założyć własną firmę. Otwarcie nastąpiło w 1989 roku. Moja firma zatrudniała wiele osób. Działalność ta trwała przez 13 lat. W październiku 2003 r. spotkałam się z firmą FMG i od tego momentu zaczęła się moja przygoda z ubezpieczeniami. Polubiłam tę pracę, bo daje ona dużo satysfakcji. Poprzez szkolenia mogę podnosić swoje kwalifikacje. Nie wyobrażam sobie teraz innej pracy, spotykam się z gronem życzliwych ludzi, którzy zawsze są gotowi służyć dobrą radą i pomocą. Obecnie podjęłam dalszą naukę, bo sądzę, że warto w każdym wieku zdobywać wykształcenie.
kontakt: 061/8474477, tel. kom. 0601 94 92 06

Hanna Fengler
FMG International

Jestem poznanianką z urodzenia i wyboru, absolwentką między innymi tutejszej Akademii Ekonomicznej. Z finansami związana jestem od blisko 10 lat. Początkowo była to jednak głównie bankowość. Swoją pracę zawsze starałam się wykonywać profesjonalnie i perfekcyjnie. Uzyskałam z rąk prezesa Związku Banków Polskich stopień dyplomowanego pracownika bankowości. Dużo czytam, chętnie biorę udział w szkoleniach. Ubezpieczeń początkowo unikałam jak ognia, uważając tę dziedzinę za zbyt enigmatyczną. W 2003 roku zbieg okoliczności sprawił, że musiałam przymierzyć się i do tych zagadnień. Podjęłam współpracę z firmą FMG SA i jej głównym partnerem Amplico AIG Life. Spotkałam tam grono życzliwych ludzi oraz profesjonalne szkolenia. Spodobało mi się, wciąga mnie ta tematyka coraz bardziej, widzę przed tą dziedziną duże perspektywy rozwoju w naszym kraju i ogromne zapotrzebowanie na profesjonalnych doradców finansowych. Myślę, że mam szansę się takim stać, mając dobre przygotowanie, jak i spore życiowe doświadczenie. Prywatnie realizuję się, prowadząc dom i wychowując wraz z mężem troje dzieci.
kontakt: hfen@wp.pl
tel. kom. 0 604 717 789

Stanisław Góral
CNS International

Mieszkam w Poznaniu, mam 57 lat. Jestem emerytem wojskowym, z wykształcenia nauczycielem WF, z zamiłowania biochemikiem (absolwentem AWF Wrocław i AWF Poznań). Problematyką emerytalną zainteresowałem się poważnie podczas dłuższego pobytu w Stanach Zjednoczonych. W 1999 roku rozpocząłem współpracę z firmami doradztwa finansowo-ubezpieczeniowego, obecnie współpracuję z CNS International. Systemy szkoleń i możliwości dziedziczenia kariery oferowane przez tę firmę to poważne atuty, które pozwalają realizować się w tym trudnym zawodzie. Kiedy Polska jest pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej, w której obowiązują określone dyrektywy regulujące poziom profesjonalizmu, uważam, że szeroko pojęta wiedza będzie stanowiła w tym zawodzie barierę, którą musi przekroczyć każdy, kto chce się tą branżą poważnie zajmować. Umiejętność posługiwania się wieloma dostępnymi na rynku narzędziami pozwoli perfekcyjnie zaplanować przyszłość finansową każdego klienta i jego rodziny. Jestem fanatykiem szeroko pojętej wiedzy, staram się ją wszędzie zdobywać i zachęcam swoich współpracowników do jej pogłębiania. Udziałem w Europejskiej Akademii Ubezpieczeń sprawdzam jej poziom, a zachęcanie do regularnego czytania „Gazety Ubezpieczeniowej” jest moim podstawowym zadaniem. Prywatnie mam wspaniałą rodzinę, dwie ukochane wnuczki, będące moją największą dumą. Moim marzeniem jest być ciągle zdrowym i pomagać w utrzymaniu zdrowia innym. Zapraszam do wymiany doświadczeń.
kontakt: stangora@expatpol.com
tel. 061/ 663 60 77, tel. kom. 0 501 371 415

Anna Orzechowska
KONZEPTION SA Łódź
Do zainteresowania się ubezpieczeniami skłoniło mnie poszukiwanie dodatkowego zajęcia, które nie bardzo kolidowałoby z moim zawodem. Jestem dziennikarzem. W codzienną praktykę tego zawodu wpisane są kontakty z ludźmi. Zawsze miałam i wciąż mam nieodpartą chęć niesienia pomocy ludziom. Wśród problemów, które poruszam na łamach gazet na pierwszym miejscu stawiam zawsze człowieka, a potem ekonomię. Stąd moje ukierunkowanie na ubezpieczenia życiowe. Tę ideę niosły ze sobą ubezpieczenia, które na polskim rynku w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych były absolutną nowością. Pierwsze szlify ubezpieczeniowe zdobywałam poza granicami naszego kraju. W połowie lat 90. rozpoczęłam współpracę z firmą doradztwa finansowo-ubezpieczeniowego KONZEPTION, z siedzibą w Tychach (dziś: KONZEPTION SA). Podobał mi się styl, w jakim wówczas przekazywano nam informacje o nowościach w ubezpieczeniach. W 1996 roku uzyskałam licencję PUNU. W swoim portfelu mam około 400 umów Commercial Union. Z bogatej dziś oferty ubezpieczeniowej wybieram nadal produkty życiowe, z myślą o ludzkiej przyszłości, gwarantujące spokój finansowy (wszak największe stresy biorą się z braku gotówki). Staram się wzbudzić tę potrzebę i proponuję polisy CU (ważny jest serwis, od którego w dużej mierze zależy utrzymanie polis, co mi się udaje), lubię też sprzedawać Skandię (około 100 polis), także Nordeę (kilkadziesiąt polis – grupowych i indywidualnych), ostatnio proponuję nowe produkty Hestii. Jestem absolutnie szczęśliwa, kiedy udaje mi się przekonać ludzi do potrzeby wypracowania odpowiedniego kapitału, po który można sięgnąć za pięć, dziesięć, piętnaście lat... Jeszcze bardziej wówczas, kiedy moje wysiłki zaowocują kolejnymi polisami. Wciąż jestem „dwuzawodowcem”. Wszystko co robię ma sens, albowiem dotyczy ludzi.
kontakt: anna.orzechowska@konzeption.pl

 

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Adam Łoziak wiceprezesem na kolejne trzy lata

Rada nadzorcza spółek UNIQA w Polsce postanowiła przedłużyć mandat Adama Łoziaka na stanowisku wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję.

O...


czytaj dalej

Brexit: Niektórzy nieprzygotowani

Unia Europejska mówi, że jest gotowa na opuszczenie bloku przez Wielką Brytanię bez umowy i nie planuje użycia żadnych dalszych środków...


czytaj dalej

Atradius: Wzrost upadłości firm w Europie Zachodniej w 2019 roku

Gospodarka większości krajów Europy Zachodniej wyraźnie spowolni w 2019 roku – wynika z Atradius Country Report. Analitycy ubezpieczyciela...


czytaj dalej

UFG: Jarosław Matusiewicz nadal na czele Rady Funduszu

Zwyczajne Zgromadzenie Członków Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) zatwierdziło sprawozdanie z działalności UFG za 2018 rok i...


czytaj dalej

VI Regaty TU: Trofea dla Compensy, Comarch i Link4

W dniach 6-8 czerwca w Mikołajkach na jeziorze Tałty odbyła się VI edycja Regat Towarzystw Ubezpieczeniowych. W ramach imprezy rozegrano...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook