Pośrednictwo: przybywa internetowych agencji ubezpieczeniowych
środa, 19 sierpnia 2009 10:30

Nie tylko towarzystwa ubezpieczeń wykorzystują internet do pozyskiwania klientów. W ciągu ostatnich trzech lat sieć stała się ważnym instrumentem narzędziem pracy agencji ubezpieczeniowych. Jak podaje dostawca oprogramowania i rozwiązań www dla agentów Polisowo.pl, na jego liście internetowych agencji ubezpieczeniowych w domenie polisowo.info znajduje się już ponad 160 adresów.

Pierwszy portal umożliwiający porównanie ofert kilku towarzystw ubezpieczeniowych i zakup odpowiedniej polisy pojawił się 13 lutego 2007 roku. Tego dnia bowiem mBank ogłosił uruchomienie stworzonego we współpracy z BRE Ubezpieczenia Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych. Początkowo SUS ograniczał się do polis komunikacyjnych z oferty kilku towarzystw (m.in. BRE Ubezpieczenia, Benefia, HDI Asekuracja), obecnie zaś za jego pośrednictwem można kupić m.in. polisy turystyczne i mieszkaniowe.

Niemal równocześnie została uruchomiona porównywarka wygodnie.pl (oferuje m.in. polisy komunikacyjne, turystyczne czy NNW). Gwałtowny wzrost polskiego rynku ubezpieczeń oraz sukcesy pierwszych portali agencyjnych (np. nagroda „Hit Roku” od Gazety Bankowej dla SUS) zachęciły do tworzenia kolejnych ubezpieczeniowych portali sprzedażowych. Jak podaje Polisowo.pl, w 2008 zaczęły funkcjonować: polisynonstop.pl, gdzie można było skalkulować i kupić ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie turystyczne oraz cuk.pl, abport.pl, ipolisa.pl, inseco.pl, ubezpieczeniaonline.pl i kilkanaście innych.

Prawdziwy wysyp agencji internetowych nastąpił w tym roku. W samej tylko domenie polisowo.info pojawiło się 140 nowych firm.

Z obserwacji ekspertów Polisowo.pl wynika, że oferta internetowych agencji ubezpieczeniowych jest bardzo zróżnicowana. Część z nich (jak np. www.buup.pl ) ogranicza się do propozycji jednego zakładu ubezpieczeń, z kolei inni pozwalają na wybór z oferty kilkunastu ubezpieczycieli (np. www.cuk.com.pl ). Realizacja zakupu polisy też jest zróżnicowana: część agencji internetowych wymaga kontaktu osobistego, z kolei innej grupie wystarczy przesłanie swoich danych osobowych i zapłaty on-line.

Mimo tak wielu agencji ubezpieczeniowych wciąż brak jednego miejsca, w którym można rzetelnie skalkulować składkę we wszystkich możliwych wariantach. W opinii Polisowo.pl, ze względu na złożoność zagadnienia oraz obawy przed porównaniami, najprawdopodobniej długo nie będzie jeszcze takiego miejsca w sieci.

Portal Polisowo.pl to internetowa wyszukiwarka ubezpieczeń Pozwala ona na wyszukanie ofert OC/AC/NW/mieszkań oraz pakietów 16 zakładów ubezpieczeń, z położeniem szczególnego akcentu na możliwość łączenia ubezpieczeń OC i AC z różnych firm ubezpieczeniowych.

Polisowo.pl prezentuje oferty ponad 800 agencji ubezpieczeniowych z całej Polski. Internauta wypełniając formularz uzyskuje informację n/t ceny. Ewentualny zakup realizuje wybrany przez niego agent.

Dla pośredników Polisowo.pl to nowy, efektywny sposób na przedstawienie swojej agencji oraz oferty w internecie. Po rejestracji na stronie polisowo.com każdy pośrednik otrzymuje :
1. program do obsługi agencji i przygotowywania ofert offline ;
2. własną stronę WWW z wyszukiwarką jego indywidualnych ofert ;
3. wizytówkę i miejsce na mapie agentów w Polisowo.pl.

Polisowo.pl jest rozwiązaniem łączącym klientów szukających ubezpieczeń w internecie z pośrednikami, którzy dotychczas nie korzystali z tej formy prezentacji swojej oferty.
Artur Makowiecki (za: Polisowo.pl, gu.com.pl)
news@gu.com.pl

 

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Brokerslink: Narzędzia dla niezależnych brokerów

Brokerslink, globalna organizacja brokerska, ogłosiła uruchomienie dwóch nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przeznaczonych do...


czytaj dalej

Fitch: Nadmiar pojemności na rynku londyńskim

Należy się spodziewać, że rentowność rynku londyńskiego i ubezpieczycieli Lloyd’s pozostanie pod presją, mimo że stawki uległy niewielkiej...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Jak jest teraz, a jak będzie w przyszłości

Pracownicze Plany Kapitałowe, technologiczna przyszłość branży, aktualny obraz poszczególnych segmentów rynku – te tematy zdominowały miniony...


czytaj dalej

PIDiPO: Wystąpienie do Prezydenta RP w sprawie regulacji odszkodowawców

Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (PIDiPO) skierowała do Prezydenta RP Andrzeja Dudy pismo w sprawie procedowanego obecnie w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook