Pośrednictwo: przybywa internetowych agencji ubezpieczeniowych
środa, 19 sierpnia 2009 10:30

Nie tylko towarzystwa ubezpieczeń wykorzystują internet do pozyskiwania klientów. W ciągu ostatnich trzech lat sieć stała się ważnym instrumentem narzędziem pracy agencji ubezpieczeniowych. Jak podaje dostawca oprogramowania i rozwiązań www dla agentów Polisowo.pl, na jego liście internetowych agencji ubezpieczeniowych w domenie polisowo.info znajduje się już ponad 160 adresów.

Pierwszy portal umożliwiający porównanie ofert kilku towarzystw ubezpieczeniowych i zakup odpowiedniej polisy pojawił się 13 lutego 2007 roku. Tego dnia bowiem mBank ogłosił uruchomienie stworzonego we współpracy z BRE Ubezpieczenia Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych. Początkowo SUS ograniczał się do polis komunikacyjnych z oferty kilku towarzystw (m.in. BRE Ubezpieczenia, Benefia, HDI Asekuracja), obecnie zaś za jego pośrednictwem można kupić m.in. polisy turystyczne i mieszkaniowe.

Niemal równocześnie została uruchomiona porównywarka wygodnie.pl (oferuje m.in. polisy komunikacyjne, turystyczne czy NNW). Gwałtowny wzrost polskiego rynku ubezpieczeń oraz sukcesy pierwszych portali agencyjnych (np. nagroda „Hit Roku” od Gazety Bankowej dla SUS) zachęciły do tworzenia kolejnych ubezpieczeniowych portali sprzedażowych. Jak podaje Polisowo.pl, w 2008 zaczęły funkcjonować: polisynonstop.pl, gdzie można było skalkulować i kupić ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie turystyczne oraz cuk.pl, abport.pl, ipolisa.pl, inseco.pl, ubezpieczeniaonline.pl i kilkanaście innych.

Prawdziwy wysyp agencji internetowych nastąpił w tym roku. W samej tylko domenie polisowo.info pojawiło się 140 nowych firm.

Z obserwacji ekspertów Polisowo.pl wynika, że oferta internetowych agencji ubezpieczeniowych jest bardzo zróżnicowana. Część z nich (jak np. www.buup.pl ) ogranicza się do propozycji jednego zakładu ubezpieczeń, z kolei inni pozwalają na wybór z oferty kilkunastu ubezpieczycieli (np. www.cuk.com.pl ). Realizacja zakupu polisy też jest zróżnicowana: część agencji internetowych wymaga kontaktu osobistego, z kolei innej grupie wystarczy przesłanie swoich danych osobowych i zapłaty on-line.

Mimo tak wielu agencji ubezpieczeniowych wciąż brak jednego miejsca, w którym można rzetelnie skalkulować składkę we wszystkich możliwych wariantach. W opinii Polisowo.pl, ze względu na złożoność zagadnienia oraz obawy przed porównaniami, najprawdopodobniej długo nie będzie jeszcze takiego miejsca w sieci.

Portal Polisowo.pl to internetowa wyszukiwarka ubezpieczeń Pozwala ona na wyszukanie ofert OC/AC/NW/mieszkań oraz pakietów 16 zakładów ubezpieczeń, z położeniem szczególnego akcentu na możliwość łączenia ubezpieczeń OC i AC z różnych firm ubezpieczeniowych.

Polisowo.pl prezentuje oferty ponad 800 agencji ubezpieczeniowych z całej Polski. Internauta wypełniając formularz uzyskuje informację n/t ceny. Ewentualny zakup realizuje wybrany przez niego agent.

Dla pośredników Polisowo.pl to nowy, efektywny sposób na przedstawienie swojej agencji oraz oferty w internecie. Po rejestracji na stronie polisowo.com każdy pośrednik otrzymuje :
1. program do obsługi agencji i przygotowywania ofert offline ;
2. własną stronę WWW z wyszukiwarką jego indywidualnych ofert ;
3. wizytówkę i miejsce na mapie agentów w Polisowo.pl.

Polisowo.pl jest rozwiązaniem łączącym klientów szukających ubezpieczeń w internecie z pośrednikami, którzy dotychczas nie korzystali z tej formy prezentacji swojej oferty.
Artur Makowiecki (za: Polisowo.pl, gu.com.pl)
news@gu.com.pl

 

Aviva: Iwona Czech odpowiada za marketing

Od lipca Iwona Czech kieruje Działem Komunikacji i Zarządzania Marką w grupie Aviva. Zastąpiła Dariusza Maciołka, który zakończył pracę dla...


czytaj dalej

Equinum Broker: Tomasz Kutyba nowym wiceprezesem

Z dniem 30 czerwca funkcję wiceprezesa firmy brokerskiej Equinum Broker objął Tomasz Kutyba. Zmiana w zarządzie związana jest z realizacją nowej...


czytaj dalej

Charted Insurance: Nierówność zarobków mężczyzn i kobiet

Charted Insurance Institute zanalizował dane na temat zarobków opublikowane przez 192 ubezpieczycieli, pośredników, dostawców usług, doradców...


czytaj dalej

MetLife: Lucep zwycięzcą konkursu collab 3.0 EMEA

MetLife ogłosił wyniki konkursu collab 3.0 EMEA, w którym insurtechy rywalizowały o kontrakt o wartości 100 tys. dolarów na zrealizowanie...


czytaj dalej

Grupa Europa: Ochrona telefonu za pośrednictwem Simapki

Grupa Europa rozpoczęła współpracę z firmą Team4U – właścicielem aplikacji mobilnej Simapka, za pośrednictwem której zaoferuje ubezpieczenie...


czytaj dalej

Link4: Pół miliona zł premii na liczniku Kasa Wraca

Telematyczni kierowcy ubezpieczeni w Link4 wygenerowali już ponad pół miliona zł premii w programie Kasa Wraca. Rekordzista obniżył cenę polisy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook