Pośrednictwo: przybywa internetowych agencji ubezpieczeniowych
środa, 19 sierpnia 2009 10:30

Nie tylko towarzystwa ubezpieczeń wykorzystują internet do pozyskiwania klientów. W ciągu ostatnich trzech lat sieć stała się ważnym instrumentem narzędziem pracy agencji ubezpieczeniowych. Jak podaje dostawca oprogramowania i rozwiązań www dla agentów Polisowo.pl, na jego liście internetowych agencji ubezpieczeniowych w domenie polisowo.info znajduje się już ponad 160 adresów.

Pierwszy portal umożliwiający porównanie ofert kilku towarzystw ubezpieczeniowych i zakup odpowiedniej polisy pojawił się 13 lutego 2007 roku. Tego dnia bowiem mBank ogłosił uruchomienie stworzonego we współpracy z BRE Ubezpieczenia Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych. Początkowo SUS ograniczał się do polis komunikacyjnych z oferty kilku towarzystw (m.in. BRE Ubezpieczenia, Benefia, HDI Asekuracja), obecnie zaś za jego pośrednictwem można kupić m.in. polisy turystyczne i mieszkaniowe.

Niemal równocześnie została uruchomiona porównywarka wygodnie.pl (oferuje m.in. polisy komunikacyjne, turystyczne czy NNW). Gwałtowny wzrost polskiego rynku ubezpieczeń oraz sukcesy pierwszych portali agencyjnych (np. nagroda „Hit Roku” od Gazety Bankowej dla SUS) zachęciły do tworzenia kolejnych ubezpieczeniowych portali sprzedażowych. Jak podaje Polisowo.pl, w 2008 zaczęły funkcjonować: polisynonstop.pl, gdzie można było skalkulować i kupić ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenie turystyczne oraz cuk.pl, abport.pl, ipolisa.pl, inseco.pl, ubezpieczeniaonline.pl i kilkanaście innych.

Prawdziwy wysyp agencji internetowych nastąpił w tym roku. W samej tylko domenie polisowo.info pojawiło się 140 nowych firm.

Z obserwacji ekspertów Polisowo.pl wynika, że oferta internetowych agencji ubezpieczeniowych jest bardzo zróżnicowana. Część z nich (jak np. www.buup.pl ) ogranicza się do propozycji jednego zakładu ubezpieczeń, z kolei inni pozwalają na wybór z oferty kilkunastu ubezpieczycieli (np. www.cuk.com.pl ). Realizacja zakupu polisy też jest zróżnicowana: część agencji internetowych wymaga kontaktu osobistego, z kolei innej grupie wystarczy przesłanie swoich danych osobowych i zapłaty on-line.

Mimo tak wielu agencji ubezpieczeniowych wciąż brak jednego miejsca, w którym można rzetelnie skalkulować składkę we wszystkich możliwych wariantach. W opinii Polisowo.pl, ze względu na złożoność zagadnienia oraz obawy przed porównaniami, najprawdopodobniej długo nie będzie jeszcze takiego miejsca w sieci.

Portal Polisowo.pl to internetowa wyszukiwarka ubezpieczeń Pozwala ona na wyszukanie ofert OC/AC/NW/mieszkań oraz pakietów 16 zakładów ubezpieczeń, z położeniem szczególnego akcentu na możliwość łączenia ubezpieczeń OC i AC z różnych firm ubezpieczeniowych.

Polisowo.pl prezentuje oferty ponad 800 agencji ubezpieczeniowych z całej Polski. Internauta wypełniając formularz uzyskuje informację n/t ceny. Ewentualny zakup realizuje wybrany przez niego agent.

Dla pośredników Polisowo.pl to nowy, efektywny sposób na przedstawienie swojej agencji oraz oferty w internecie. Po rejestracji na stronie polisowo.com każdy pośrednik otrzymuje :
1. program do obsługi agencji i przygotowywania ofert offline ;
2. własną stronę WWW z wyszukiwarką jego indywidualnych ofert ;
3. wizytówkę i miejsce na mapie agentów w Polisowo.pl.

Polisowo.pl jest rozwiązaniem łączącym klientów szukających ubezpieczeń w internecie z pośrednikami, którzy dotychczas nie korzystali z tej formy prezentacji swojej oferty.
Artur Makowiecki (za: Polisowo.pl, gu.com.pl)
news@gu.com.pl

 

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook