Zasłużeni pośrednicy
poniedziałek, 20 kwietnia 2009 12:21

Ostatnie dni były dla mnie pełne wrażeń, spotkań z ludźmi, przemyśleń, doświadczeń. A wydarzeń nawarstwiło się tyle, że gdy jedne przeżywałam na odległość, drugie – na wyciągnięcie ręki; ale wszystkie były ważne.

Do Kazimierza Dolnego pojechałam na zaproszenie HDI Asekuracja. Towarzystwo nagradzało Złotą Setkę swoich najlepszych pośredników – zależnych i niezależnych. Podczas gali przeprowadziłam wywiady, m.in. z szefami firmy ALWIS&SECURA Jerzym Słaboniem, prezesem zarządu agencji oraz Stanisławem Kutą, członkiem zarządu oraz dyrektorem spółki, która swą siedzibę ma w Nowym Sączu. Ta rozmowa, to był dla mnie jak świeży, górski oddech. Popatrzyłam na naszą branżę ubezpieczeniową oczami ludzi z Podkarpacia, ludzi o wielkim życiowym doświadczeniu, dynamizmie, odważnych, którzy nie międlą w ustach słowa KRYZYS i nie odmieniają go przez wszystkie przypadki. Sięgnęli swoimi strukturami już do Grójca, a wiadomo – Grójec to już skok do Warszawy. „Jesteśmy u siebie w każdej gminie – mówili mi. Będziemy iść dalej”. Fascynujące były rozważania o sprzedaży ratalnej; to, co jednym nijak nie wychodzi, im wychodzi. Potem rozmawialiśmy o sportach ekstremalnych (Jerzy Słaboń i tym się zajmuje), o wspaniałych tradycjach polskich strażaków (to domena dr Stanisława Kuty) i o... Rogasiu z Doliny Roztoki, mojej książce dzieciństwa. Obaj moi rozmówcy zapraszają do tej urokliwej doliny. Sercem już tam jestem, ciałem – zobaczymy, a wywiad zamieścimy w jednym z najbliższych numerow „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Gdy jechałam do Kazimierza, towarzyszyły mi coraz bardziej wiosenne krajobrazy. Wiadomo – południe. Jeden z obrazków zapamiętam do końca życia – dwa kochające się bociany w bocianim gnieździe. Taki piętrowy symbol nowego życia i nowych nadziei. Piękne to było. Zresztą ptaki były w ogóle symbolem tej wyprawy. Uczestnicy Gali HDI Asekuracja otrzymali na pamiątkę po kogucie z ciasta, symbolu Kazimierza Dolnego. Koguty towarzyszyły nam realnie i nierealnie,. Tuż za płotem, obok ekskluzywnego hotelu Król Kazimierz, gdzie odbywała się cala impreza, było gospodarstwo, normalne – z zagonem ziemniaków, które gospodyni sadziła na moich oczach, z kotem, kurami i kogutami. Koguty były dwa i bez przerwy piały. Rywalizowały z dźwiękami z dyskoteki, prowadzonej przez Marka Sierockiego, przy której bawili się laureaci Złotej Setki HDI Asekuracja.

Będąc w Kazimierzu, połową swego serca byłam w Warszawie, na równie ważnej dla mnie imprezie, dorocznym spotkaniu najlepszych sprzedawców OVB Polska. Z prezesem Helmutem Klingseisenem spotkaliśmy się ostatnio na mojej kameralnej uroczystości 10-lecia „Gazety Ubezpieczeniowej”. Przybył na nią także Stanisław Kowalski, prezes Fundacji Zdążyć z Pomocą, z którą – poprzez Fundację szpitala na Górce w Busku-Zdroju – gazeta współpracuje od lat. Obaj panowie poznali się tam, co zaowocowało niezwykłą inicjatywą. Otóż na wspomnianym kongresie OVB prezes Klingseisen zainicjował zbiórkę pieniędzy na rzecz ośrodka rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, który buduje się pod auspicjami Fundacji Zdążyć z Pomocą. Dzięki tym pieniądzom pierwsi mali podopieczni fundacji trafią do ośrodka jeszcze w tym roku. Zbiórce towarzyszył film, których bohaterami były chore dzieci. Niejednemu „twardemu” pośrednikowi pojawiły się łzy w oczach...

Jeszcze jedno ważne wydarzenie odbyło się w Hiltonie podczas imprezy OVB Polska – Adam Sankowski, prezes Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych wręczył po raz pierwszy nagrody zasłużonym dla środowiska pośredników ubezpieczeniowych i finansowych. Nagrody przybrały kształt  portretów, które namalował Alfred Wysocki (on też maluje od sześciu lat portrety Człowieka Roku Ubezpieczeń, nagrody „Gazety Ubezpieczeniowej”), a otrzymali je:

* Michael Frahnert, założyciel OVB w Polsce,
* Dariusz Ilski, założyciel agencji LIFE,
* Mirosław Pasieka, założyciel KONZEPTION.

W liście gratulacyjnym, który otrzymał każdy z wyróżnionych od prezesa Sankowskiego czytamy:
Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych stale dba o jak najlepszy wizerunek naszego sektora poprzez promocję Kodeksu Etyki oraz najwyższych standardów zawodowych w naszej branży. Aby coraz skuteczniej realizować te cele, zostało przygotowane od tego roku specjalne wyróżnienie Prezesa PIPUiF dla osób szczególnie zasłużonych dla pośrednictwa ubezpieczeniowego i finansowego w Polsce.

Mam ogromny zaszczyt i przyjemność, pogratulować Panu, iż znalazł się Pan wśród pierwszych laureatów nagrody, jaką jest portret olejny, pędzla artysty malarza Alfreda Wysockiego, „Zasłużony dla pośrednictwa ubezpieczeniowego i finansowego”.

Dziękuję serdecznie za całokształt Pana działań, dzięki którym setki tysięcy Polaków uzyskało optymalne zabezpieczenie finansowe, a tysiące pośredników bardzo ważną społecznie pracę, dającą jednocześnie możliwość profesjonalnej kariery w nowoczesnej i dynamicznie rozwijającej się branży”
.

Tak na naszych oczach rodzi się nowa tradycja nagradzania wybitnych polskich pośredników. Oby takich piątków, jak ten 17 kwietnia bieżącego roku było jak najwięcej w naszym życiu.

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka

 

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Alior Bank: Katarzyna Sułkowska zatwierdzona na stanowisku prezesa

15 maja na trzysta osiemdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny...


czytaj dalej

Zurich: Wielkiej fuzji nie będzie

Zurich Insurance nie planuje dużej fuzji i ucina spekulacje na temat swojego zaangażowania we wzmożoną aktywność akwizycyjną w branży.

W I kw....


czytaj dalej

Marsh: Stawki odnowieniowe poszły w górę

Po 4,5 roku spadków ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na...


czytaj dalej

Aon Polska: RIM pomaga firmom w odpowiednim zarządzaniu ryzykiem

RMI (Risk Maturity Index), czyli indeks dojrzałości zarządzania ryzykiem – taką nazwę nosi narzędzie Aon, które może wspomóc polskie firmy w...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Udany rok

Historyczny zysk netto w wysokości 27,4 mln zł, o ponad jedną trzecią wyższy niż w roku poprzednim, sporo ponad ćwierć miliarda złotych zebranych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook